Faşizmin Yıkılma Halkların Kazanma Zamanı

Faşizmin Yıkılma Halkların Kazanma Zamanı

Eş Sözcümüz Cengiz Çiçek, 8 Mart'tan Newroz'a, Newroz'dan 1 Mayıs'a "Şimdi kazanma zamanı - Dem dema serkeftinê ye" diyerek yola çıkılan 2022 yılı Newroz hazırlıklarını Etkin Haber’e değerlendirdi. Çiçek, Newroz'u 1 Mayıs ile birlikte ele aldıklarını ve birleşik mücadele ruhuyla örgütleyeceklerini vurguladı.
Dem Dema Serkeftinê Ye!

Dem Dema Serkeftinê Ye!

Em ê Newroza 2022’yan, weke Newroza azadî û serkeftinê pîroz bikin. Ji bo ku em daxwaza xwe ya azadiyê bi dengekî bilindtir biqîrîn, banga me ji bo gelê me ew e ku li dora agirê Newrozê kom bibin.
Şimdi Kazanma Zamanı!

Şimdi Kazanma Zamanı!

2022 Newrozunu özgürlük ve zafer Newroz’u olarak kutlayacağız. Tüm halkımızı Newroz ateşi etrafında kenetlenmeye, coşkumuzu, öfkemizi, isyanımızı büyüterek özgürlük taleplerimizi haykırmaya ve bulundukları her yerde Newroz’u kutlamaya davet ediyoruz ve diyoruz ki; Şimdi Newroz’dan 1 Mayıs’a; Birlikte Mücadele Zamanı! Şimdi Kazanma Zamani!
Yaşasın 8 Mart! Yaşasın Özgürlük Mücadelemiz!

Yaşasın 8 Mart! Yaşasın Özgürlük Mücadelemiz!

HDK Kadın Meclisleri olarak her yıl olduğu gibi bu 8 Mart’ta da sokaklarda ve meydanlarda mücadele direncimizi ve kararlılığımızı, bitmeyen azmimizi ve isyanımızı yükseltiyor ve 8 Mart’ı kadın özgürlük ve eşitlik mücadelesinde hayatını kaybeden tüm kadınlara adıyoruz.
Savaşı durduralım, göçmenlerin haklarını savunalım

Savaşı durduralım, göçmenlerin haklarını savunalım

Bugün dünyada yaşanan savaşların iştirakçisi olan bütün devletleri barışa davet ediyoruz. Savaşları durdurmak birçok sorunun çözümü olacaktır, bunu biliyoruz. Savaşları durduramadığımız şu koşullarda taraflara insan haklarına, mülteci haklarına riayet etmeleri için baskı uygulamaya devam edecek, mücadelemizden asla taviz vermeyeceğiz.
“Halkların savaşı, demokrasi ve özgürlük savaşıdır”

“Halkların savaşı, demokrasi ve özgürlük savaşıdır”

Eş Sözcümüz Cengiz Çiçek, Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan savaşı Mezopotamya Ajansı’na değerlendirdi. Bu savaşın egemenlerin çıkar savaşı olduğunu belirten Çiçek, “Halkların savaşı, demokrasi ve özgürlük savaşıdır”
Halkların Değil, Devletlerin Savaşı!

Halkların Değil, Devletlerin Savaşı!

Bizler Halkların Demokratik Kongresi olarak; kapitalist, emperyalist sömürü düzeninin dayattığı savaşlara, işgallere karşı dünya halklarının barış, adalet ve özgürlük mücadelesinin bir kez daha içinde olduğumuzu vurguluyor; çözümün halkların, ezilenlerin uluslararası dayanışmasıyla ve ortak mücadelesiyle geleceğine inanıyoruz.
İmralı Tecridini Görmek Oyunları Boşa Çıkarır!

İmralı Tecridini Görmek Oyunları Boşa Çıkarır!

Eş Sözcümüz Cengiz Çiçek, Erdoğan’ın İmralı çıkışını, muhalefetin tutumunu ve gündemdeki gelişmelere dair Mezopotamya Ajansı’nın sorularını yanıtladı.
11. Dönem 4. Genel Meclis Toplantısı  Sonuç Bildirgesi

11. Dönem 4. Genel Meclis Toplantısı Sonuç Bildirgesi

Değiştirme Zamanı: Direniş Kazandırır. Şimdi rutini aşan, sürecin ihtiyacı olan, hamleci bir ruhla görevlerimizi kucaklayamazsak, tarihin üzerimize yüklediği sorumluluğun gereğini yapamamış oluruz. Şimdi Değiştirme Zamanıdır: Direnenler Kazanacak!
Yoksulluk Türkiye Halklarının Kaderi Değil!

Yoksulluk Türkiye Halklarının Kaderi Değil!

HDK İzmir İl Meclisi “Yoksulluk Türkiye Halklarının Kaderi Değil! diyerek başlattıkları çalışmalar kapsamında basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Eş Sözcümüz Cengiz Çiçek, Yürütme Kurulu ve Kadın Meclisi üyelerimiz katılım sağladı. Açıklamada; Ekmeğin coğrafyasında bizi ekmeksiz bırakan bu iktidardan hesap sorup birlikte özgür, demokratik, adaletli refahın arttığı bir ülke yaratalım dendi.