Gençlik Meclisi

Ördüğümüz 'Yeni Yaşam'ın Hafızası ve Kimliği Gezi Direnişi ile Büyüyecek

Ördüğümüz 'Yeni Yaşam'ın Hafızası ve Kimliği Gezi Direnişi ile Büyüyecek

HDK Gençlik Meclisi: Gezi’de açığa çıkarılan devrimci güç, sarsıcılığı kadar yaratıcılığıyla da etkisi asla sönümlenmeyecek bir toplumsal hareket olarak yaşıyor, büyüyor ve çıkardığı derslerle olgunlaşarak hedeflerine yürüyor.

Polis-ÖGB-ülkücü işbirliği faşist saldırılara son!

HDK Gençlik Meclisleri olarak tüm üniversite ve yerellerde bir kez daha aynı sloganı haykırmaya çağırıyoruz: Faşizme karşı omuz omuza!

Vekilim irademdir, irademe dokunma!

Tüm inançlar, kültürler ve kimlikler için demokrasiden, emekten ve barıştan yana olan biz gençler Halkların Demokratik Partisi Eşbaşkanı Sebahat Tuncel hakkında verilen ceza karşısında suskun kalmayacağız.

Unutursak kalbimiz kurusun!

Katilleri koruyan, bir kez daha katliam, kıyım yaşanmaması için hiçbir adım atmayan iktidar karşısında biz gençler, katillerinin ve destekçilerinin cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız! Katledilen canlarımızı unutmayacağız! Unutturmayacağız!

Tutuklamalara ve gözaltılara son!

HDK Gençlik Meclisi olarak süren gözaltı ve tutuklamaların demokratik siyaseti tıkamaya ve Kürt sorununun çözümüne dönük olduğunu belirtiyor, siyasi tutuklamaların sona ermesini, tutukluların serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

Roşin Çiçek davasının sonuna kadar takipçisiyiz

Roşin Çiçek’lerin yaşatıldığı, özgürce nefes aldığı, nefretin olmadığı bir dünyaya özlemle, homofobik- transfobik devlet yıkılana dek mücadeleyi her alanda sürdürmeye devam edeceğiz. Katillerden hesap soracağız!

Biz direnmeyi iyi biliriz!

31 yıldır öğrencilerin kabusu olan YÖK AKP iktidarında da asli vazifelerini yerine getirmeye devam ediyor. “Öğrencileri daha rahat nasıl tutuklayabiliriz?” zihniyetiyle hazırlanmış bu değişiklikler asla kabul edilemez. Erdoğan kampüslerimiz üzerindeki baskıcı uygulamalarını, yaşamlarımız üzerindeki ahlak denetçiliğini, özgürlüğümüzü kısıtlama isteğini sürdürdükçe direnişi de kaçınılmaz olarak karşısında bulacaktır. Hatırlamak zor olmasa gerek, biz direnmeyi “iyi biliriz.”

Halkların ve inançların özgürlüğü bayramları getirecektir. Özgürlük için direnen Şervan'ları yoldaşça anıyoruz.

HDK Gençlik Meclisi olarak, halkların umudunun yeşerdiği Rojava'nın Şervan'larını yoldaşça selamlıyor; bayramların demokrasi ve özgürlüklerle gerçekleşeceğini bir kez daha belirtiyoruz.

AKP’nin ‘Demokrasi Paketi’nden cadı avına devam çıktı!

Demokrasinin ve özgürlüğün ancak mücadelemizle geleceğine inanıyoruz. Eşit, bilimsel, kamusal ve anadilinde eğitim talebimizde ısrarcıyız ve bunlardan herhangi birinden taviz vermeyeceğimizi de ifade ediyoruz!

Baharı ve mücadeleyi selamlıyoruz! Newroz pîroz be!

Bizler, gençliğin direngenliğini hiçbir gücün kıramayacağını, bu direncimiz bastırılamayacağını ısrarla vurguluyoruz. Akademik-demokratik, anti-faşist mücadelemizin üniversitelerimizde giderek yükseleceğini belirtiyoruz! Son zamanlarda gençliğe dönük artan saldırıları ve toplumda yükseltilmek istenen şovenist ve ırkçı dalganın karşısında; halkların eşitliğini ve barışı savunmaya devam edeceğiz!