göçmen-yunanistan.jpg

Göçmenin İhtiyacı Sınır Bekçisi Değil Statü

HDK Eş Sözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü 18 Aralık Uluslar arası Göçmenler Günü dolayısıyla yayınladıkları mesajda “Sınırları aşan bir dayanışma ağı için yurt içinde ve yurtdışındaki tüm dostlarımızı duyarlılığa, göçmen haklarına saygı göstermelerini sağlamak üzere hükümetleri üzerinde baskı kurmaya davet ediyoruz”. dediler

Devamını oku
headline.jpg

AKP ve Erdoğan, yaşayanların da ölü bedenlerin de insan haklarını çiğniyor

HDK Eş Sözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü 10 Aralık “Dünya İnsan Hakları Günü” dolayısıyla yayınladıkları mesajda “Bütün ihlallerin kaynağı olan savaş ve darbe sürecinin sonlandırılmasını en önemli sorumluluğumuz olarak görüyor, hükümeti Sayın Öcalan’a uygulanan tecrite son vererek bir an önce barış ve müzakere görüşmelerine yeniden başlamaya davet ediyoruz. Bugün halklarımızla ve bütün hak savunucularıyla birlikte bir kez daha anımsıyoruz ki, insanlık tarihine tiranlıklara karşı başkaldırı bayrağına yazılarak giren “insan hakları”nın en yükseği, zulme ve zorbalığa karşı meşru direnme hakkı olmaya devam ediyor.” dediler.

Devamını oku
ank-23-12-13-hdk-rusvet-yolsuzluk-aciklama21.JPG

Yolsuzluk ve Savaş Hükümetine Karşı Birlikte Mücadeleye

HDK Eşsözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü 9 Aralık Dünya Yolsuzlukla Mücadele Günü dolayısıyla yolsuzluk ve savaş hükümeti olan AKP’ye karşı halklarımızı, emekçileri, demokrat ve vicdan sahibi yurttaşları, her yerde yolsuzluklardan ve hukuksuzluklardan hesap sormaya, seyirci ve suskun kalmamaya çağırdı.

Devamını oku
ezidi.jpg

Türkiye, halklarımızla barışmak için soykırımların utancıyla yüzleşmeli

HDK Eş Sözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü 9 Aralık BM “Uluslararası Soykırım Kurbanlarını Anma ve Soykırım Suçunu Engelleme Günü” dolayısıyla yayınladıkları mesajda “Soykırımı önlemek kolektif sorumluluğumuzdur: Soykırım suçunun mağdurlarını anmakla onları yüceltebilir, uğradıkları zulme kayıtsız kalmadığımızı ve onları asla unutmayacağımızı ifade edebiliriz. Hakikatlerle yüzleşmek ve mağdurlarından özür dilemek Türkiye'nin dünyayla ve halklarımızla barış ve eşitlik içinde bir arada yaşayabilmesinin de yoludur” dediler.

Devamını oku
toprak.jpg

Adil paylaşılan ve yaşatabilir topraklar için mücadele

HDK eşsözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü 5 Aralık Dünya Toprak Günü'nde AKP iktidarının 13 yıldır sürdürdüğü neoliberal ekonomik politikanın başta toprak olmak üzere müştereklerimizi yıkıma götürdüğüne dikkat çekti ve halklarımızı örgütlü mücadeleye çağırdı.

Devamını oku
esp.jpg

Yargısız İnfazlarla, Gözaltılarla Mücadeleyi Durduramazsınız

HDK Eşsözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü'nün dün akşam İstanbul Sancaktepe'de infaz edilen Dilan Kortak ve bugün devam eden HDK bileşenlerinden Ezilenlerin Sosyalist Partisi(ESP)'ne dönük gözaltı operasyonları ile ilgili basın açıklaması.

Devamını oku
j_5050.jpg

IŞİD kadın köleciliğini Türkiye'ye taşıyor, AKP seyrediyor

HDK Eşsözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü, 2 Aralık Köleliğin Kaldırılması Uluslararası Günü’nde AKP hükümetini mezhepçi dış politikasıyla Suriye’de yol açmış olduğu felaketlerin sonuçlarıyla yüzleşmeye, IŞİD (DAİŞ) elinde köle pazarlarında alınıp satılan kadınların kurtarılması yükümlülüğünü üstlenmeye, kadın köle ticaretinin Türkiye'ye taşınmasına karşı harekete geçmeye çağırıyor.

Devamını oku
in.jpg

Filistin’in işgalci İsrail'e karşı mücadelesiyle tam dayanışma

Devamını oku
baris-mitingi-yapildi.jpg

Savaşa Karşı Barış İlan Ediyoruz

İzmir Barış Mitinginde konuşan eşsözcümüz Ertuğrul Kürkçü, ülkenin içinde bulunduğu durumdan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sorumlu tuttu. Kürkçü, “Tayyip Erdoğan halka karşı savaş ilan etmiştir. Tayyip Erdoğan’ın iktidarsızlığı bu savaşı başlatmıştır. Halka karşı savaş ilan edenler her zaman olduğu gibi yenilecekler.

Devamını oku
hber-foto3107.jpg

EŞBAŞKANLARIMIZLA OMUZ OMUZA

HDK, DTK, DBP Eşbaşkanları Ortak Açıklaması
31 Temmuz 2015, Ankara

Devamını oku
alevikon1.png

HDK Alevi Konferansı Sonuç Bildirgesi / 4-5 Nisan 2015

Devamını oku
alevikon.png

Davet... Konferans: Alevilik; Tarih, Sorun, Tahayyül...

Devamını oku
kcldisk.JPG

HDK'den DİSK mitingine destek

Devamını oku
hdkalevi.JPG

Binler Kadıköy'de demokratik yaşam talebini haykırdı

Devamını oku
samsundataseron.jpg

Samsun'da taşeron sistem tartışıldı

Devamını oku