Basına ve Kamuoyuna Emek, Barış, Demokrasi için 10 Ekim’de Ankara’ya!

Bu topraklar kan ve gözyaşı ile sulanıyor. Çocuklar keskin nişancılar tarafından katlediliyor, vücuduna 26 kurşun sıkılan gençler panzerlerin arkasından sürükleniyor. Kentler, mahalleler kuşatılıyor, evler tank, top ateşine tutuluyor, insanlar üzerine kurşun yağdırılıyor, İŞİD faşistleri gibi boğazı kesilerek katlediliyor.

Yaşanmakta olan kan ve gözyaşına neden olan da saray darbecileridir. 7 Haziran’da gerçekleşen seçimlerde 400 vekil isteyerek başkanlık sistemini getirmeye çalışan AKP iktidarı halka karşı savaş ilan etti. Bu savaşa yol açan sebeplerden biri halkın saraya 400 vekil vermemesidir.

Darbeciler iktidarlarını korumak için kaos peşine düşmüştür. Halklar arasında düşmanlığı körükleyerek, linç ve ırkçı saldırganlığı tırmandırarak saltanatlarını sürdürmek istiyorlar

Doğayı, kentleri talan edenler, emeği sömüren ve yağmalayanlar, ülkeyi işçi mezarlığına dönüştürenler halka zulmetmekten başka bir bilmiyorlar.

Artık yeter! Halklarımız savaş istemiyor. Kürt sorununda onurlu, demokratik çözüm istiyor. Artık analar ağlamasın, gençler ölmesin! Yoksul kondularda ocaklar sönmesin!

Gelin hep birlikte ırkçı faşist saldırıları, katliamları, savaşı durdurmak için 10 Ekim’de Ankara mitinginde buluşalım. Dört bir yandan barış ve özgürlük için Ankara’da omuz omuza yürüyelim!

Barış, eşitlik ve kardeşlik için sarayın savaşına karşı halkların barışını sağlamak için yürüyelim!

Gelin! 10 Ekim 2015 Cumartesi günü “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” şiarı ile Ankara’da bütün demokrasi güçleri ile birlikte Emek, Barış, Demokrasi Mitinginde barışa ses verelim!

HDK Yürütme Kurulu
09.10.2015